Zaloguj
Zaloguj
Zaloguj bezpiecznie
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
Najnowsze wiadomości
Zdjęcie
W dniu 19 marca 2014 r. odbyło się spotkanie z udziałem kościerskich restauratorów, którzy w dniach 27-28 września wezmą udział w akcji „Kościerzyna za pół ceny”. To już trzecia edycja wydarzenia, które cieszy się duża popularnością wśród mieszkańców i turystów.
 2014-09-15 10:09:29
Zdjęcie
22 września to Światowy Dzień Bez Samochodu. Jest to doskonała okazja, aby ekologicznie i z korzyścią dla zdrowia pokonać trasę z domu do pracy. Zamiast stać samochodem w korkach, można wygodnie przemieszczać się rowerem lub pieszo.
Zdjęcie
Uprzejmie informujemy, iż Stypendia Burmistrza Miasta dla wyróżniających się uczniów z terenu Miasta Kościerzyna za rok 2013/2014 zostały przyznane. Przyznano stypendia 40 osobom w 4 kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie oraz stypendia sportowe i artystyczne. Gratulujemy wszystkim stypendystom osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów naukowych jak również sportowych i artystycznych. Uroczysta gala wręczenia stypendiów przewidziana jest na 31 października 2014 r. w Sali im. Lubomira Szopińskiego.
Zdjęcie
...Prawie tak samo rozpoczyna się pewien znany dowcip o realiach w nieco innym kraju. A co się będzie niedługo działo w Kościerzynie?. Zapraszamy na XX Jubileuszowe Biegi Kościerskie!. 11 października - na pewno w Kościerzynie, nie na Rynku, ale przy Zespole Szkół Publicznych Nr 1 (tzw. "szóstka")!. Nie rozdają, ale będzie można wylosować! rowery? Tak, dwa piękne nowe rowery, jeden w rozmiarze młodzieżowym, a drugi w rozmiarze typowym oraz inne cenne nagrody.
Zdjęcie
18 września br. podpisano umowę na montaż instalacji solarnych na 125 nieruchomościach z terenu miasta Kościerzyna. Tego samego dnia odbyła się konferencja inaugurująca projekt pn. „Słoneczna Kościerzyna – budowa szansą wykorzystania odnawialnych źródeł energii dla trwałej poprawy jakości powietrza”, w której uczestniczyli mieszkańcy biorący udział w projekcie.
Zdjęcie
Trwają prace montażowe na zadaniu „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Markubowo” realizowanego w ramach projektu „Modernizacja i rozbudowa sieci wodno – ściekowej w Kościerzynie”. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.
Zdjęcie
16 września br. w biurowcu przy ul. Krzywoustego 1 w Lęborku otwarto Inkubator Przedsiębiorczości. To nowoczesne i przyjazne przedsiębiorcom miejsce zostało zrealizowane w ramach projektu „Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości szansą innowacyjnych przedsiębiorstw w Bytowie, Kościerzynie, Lęborku i Kartuzach”. W każdym z tych miast powstały cztery inkubatory z tym samym wyposażeniem i aranżacją, które razem tworzą sieć inkubatorów.
Zdjęcie
Pierwszy raz w historii to właśnie Kościerzyna będzie jednym z punktów docelowych na trasie maratonu „FREEDOM CHARITY RUN 2014” z Gdańska do Berlina, którego głównym celem jest pomoc dzieciom na Ukrainie. Bieg podzielony będzie na kilka odcinków m. in. Gdańsk – Kościerzyna oraz Kościerzyna – Chojnice. Dołącz do biegu na jednym z punktów kontrolnych, które znajdują się 10, 5 i 1 km przed Kościerzyną oraz następnego dnia wystartuj z nami z kościerskiego rynku.
Zdjęcie
W ostatnią niedzielę a także w poniedziałek i wtorek w sali kina REMUS w Kościerzynie, uczestnicy Warsztatów Teatralnych „Krzysztofiki” zaprezentowali spektakl „Skrzypek na dachu”. Pełne śpiewu i tańca przedstawienie jest efektem wytężonej pracy młodzieży na lipcowym obozie we Wdzydzach Kiszewskich. Występ młodych artystów spotkał się z gorącym przyjęciem widowni.
Stronę odwiedzono 516753 razy.
v.20140616-150403
<!-- Floating Facebook Widget by www.TheBlogWidgets.com START -->
Morgan&Men SEO - Widget
<!-- Floating Facebook Widget by www.TheBlogWidgets.com STOP -->