Zaloguj
Zaloguj
Zaloguj bezpiecznie
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
Najnowsze wiadomości
Zdjęcie
W związku z planowanym przystąpieniem przez Gminę Miejską Kościerzyna do konkursu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku pn.: „Czyste powietrze Pomorza" (edycja 2018) Burmistrz Miasta Kościerzyna ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie modernizacji domowych systemów grzewczych.
Zdjęcie
Termin składania wniosków do tegorocznej edycji realizacji zadania w ramach Programu Usuwania Azbestu z terenu Miasta Kościerzyna został przedłużony do dnia 30 kwietnia 2018r. Wnioski można składać w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miasta Kościerzyna.
Zdjęcie
2 maja serdecznie zapraszamy na V jubileuszowy Błyskawiczny Turniej Gry w Baśkę w zabytkowych wagonach Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie, organizowany w ramach Majówki w Parowozowni. Zwycięzcy nagrodzeni zostaną pucharami Burmistrza Miasta Kościerzyny oraz cennymi upominkami rzeczowymi. Obowiązuje klasyfikacja indywidualna i drużynowa. Gramy 3 x 32 z asem serce jako najstarszym trumfem.
 2018-04-24 14:07:12
Zdjęcie
Już tradycyjnie 2 maja w Muzeum Kolejnictwa odbędzie się majówka, która przyciąga do Kościerzyny tysiące turystów. W programie przewidziano szereg atrakcji. Bardzo ciekawą ofertą będą dwie ekspozycje czasowe: „Trudne początki podboju kosmosu” oraz „Przeszłość i przyszłość kolei lilipucich w Polsce”.
Zdjęcie
Zapraszamy do pobrania szóstego numeru Biuletynu Informacyjnego Samorządu Miejskiego na miesiąc kwiecień 2018.
 2018-04-24 10:17:51
Zdjęcie
W środę o 9.00 rozpoczął się egzamin gimnazjalny 2018. W tym czasie gimnazjaliści musieli poradzić sobie z sześcioma testami sprawdzającymi ich wiedzę zdobytą w szkole. W Kościerzynie do egzaminu przystąpiło 289 uczniów.
Zdjęcie
Serdecznie zapraszamy do Muzeum Ziemi Kościerskiej, którego uroczyste otwarcie po rozbudowie ekspozycji stałej odbyło się 17 kwietnia. Poza dotychczasowymi ekspozycjami dotyczącymi historii i etnografii, zwiedzający mogą zapoznać się z nową wystawą dotyczącą osób związanych z naszym miastem. Stanowi ona swego rodzaju opowieść o dziejach Kościerzyny i regionu przez pryzmat związanych z nią osób począwszy od Józefa Wybickiego, autora Mazurka Dąbrowskiego aż do ks. abp. prof. Henryka Józefa Muszyńskiego Prymasa Polski, Honorowego Obywatela Kościerzyny.
Zdjęcie
17 kwietnia do kościerskiego muzeum zawitało wielu znakomitych gości z Prymasem Polski Arcybiskupem Wojciechem Polakiem, Prymasem Seniorem Arcybiskupem Henrykiem Muszyńskim oraz Księdzem Biskupem Ryszardem Kasyną ordynariuszem pelplińskim na czele. Nie zabrakło również parlamentarzystów w osobach Senatora RP Waldemara Bonkowskiego oraz Posła na Sejm RP Jana Klawitera, Honorowych Obywateli Kościerzyny i ich rodzin, osób duchownym z dekanatu kościerskiego, samorządowców, osób wyróżnionych przez burmistrza i Radę Miasta Kościerzyny, przedstawicieli Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, kultury, nauki i oświaty oraz mieszkańców naszego miasta.
Zdjęcie
Oferujemy Państwu wydarzenia, które zachęcą Was do wyjścia z domów. W Rynku miasta już od 1 maja będzie można posłuchać dobrej muzyki. 2 maja sporo będzie się dziać w Muzeum Kolejnictwa, do którego na Błyskawiczny Turniej Gry w Baśkę dotrzecie bezpłatnym autobusem. Przejażdżki drezyną, projekcje 3d, czy ekspozycje czasowe to tylko początek całodziennych, darmowych atrakcji. Jak co roku na Placu Targowym o 16.30 w barwach narodowych wyruszy Parada Rowerowa, której finisz na Rynku uświetni rowerowy show w wykonaniu uczestnika X edycji Mam Talent – Jonasz Pakulski. 3 maja to Narodowe Święto, podczas którego chcemy zainaugurować cykl Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości.
Stronę odwiedzono 1614423 razy.
v.20150330-094928
Morgan&Men SEO - Widget