Zaloguj
Zaloguj
Zaloguj bezpiecznie
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
Najnowsze wiadomości
Zdjęcie
Zbliża się okres, kiedy odwiedzamy cmentarze i wspominamy naszych zmarłych. Przywołujemy w pamięci nie tylko osoby, które mieliśmy okazje poznać, lecz również te które przez kilka stuleci budowały pozytywny obraz naszego miasta. Na grobach tych osób kościerscy samorządowcy zapalili znicze i złożyli kwiaty.
Zdjęcie
1 listopada 2014 r. odbędzie się III kwesta (zbiórka publiczna) na rzecz renowacji nagrobków osób zasłużonych dla Kościerzyny oraz zabytkowych nagrobków znajdujących się na terenie Cmentarza Parafialnego w Kościerzynie. Kwestować będą wolontariusze posiadający identyfikator z danymi osobowymi i numerem zezwolenia 2014/957/KS. Wszystkich, którzy zechcą wesprzeć zbiórkę zapraszamy 1 listopada na cmentarz parafialny w godz. 10.00 – 14.30.
Zdjęcie
28 października 2014 przy ul. Przemysłowej 3 uroczyście otwarto Inkubator Przedsiębiorczości w Kościerzynie. Inkubator będzie działać pod wspólną marką STOLEM tworząc sieć z inkubatorami w Kościerzynie, Kartuzach, Bytowie i Lęborku. Od wczoraj jest to nowe miejsce na mapie Kościerzyny szeroko wspierające rozwój przedsiębiorczości.
Zdjęcie
Urząd Miasta Kościerzyna informuje, iż w związku z Dniem Wszystkich Świętych zostaje wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu obowiązująca od 30 października 2014 r. od godziny 7.00 do 3 listopada 2014 r. do godziny 7.00.
Zdjęcie
Miło nam poinformować, że Gmina Miejska Kościerzyna otrzymała wyróżnienie za wzorową organizację kościerskiego odcinka maratonu Freedom CHARITY RUN Gdańska – Kościerzyna – Berlin. Międzynarodowe Stowarzyszenie Klubów Lions, które było głównym organizatorem biegu przekazali gorące podziękowania za wspaniałe i najlepsze przygotowanie naszego odcinka maratonu.
Zdjęcie
Wieczór 27 października na długo pozostanie w pamięci miłośników Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Begama”. W tym dniu bowiem odbył się benefis jej twórcy i wieloletniego kapelmistrza pana Antoniego Wenckiego.
Zdjęcie
Informujemy, że Inkubator Przedsiębiorczości w Kościerzynie mieszczący się przy ul. Przemysłowej 3 jest już otwarty i dostępny dla wszystkich podmiotów zainteresowanych tematyką biznesową. Każda osoba, która planuje rozwinąć skrzydła i spróbować sił w biznesie pod własną marką może otrzymać wsparcie i pomoc w inkubatorze w Kościerzynie.
Zdjęcie
Uprzejmie informujemy, iż Stypendia Burmistrza Miasta dla wyróżniających się uczniów z terenu Miasta Kościerzyna za rok 2013/2014 zostały przyznane. Przyznano stypendia 40 osobom w 4 kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie oraz stypendia sportowe i artystyczne. Przyznano także stypendia 12 studentom w tym dwa stypendia w każde kwocie 2500 zł zostały ufundowane przez Państwa Przybielskich z Gdańska.
Zdjęcie
W dniu 31 października 2014 r. w Kaszubskim Centrum Sportowo - Rekreacyjnym "AQUA Centrum" odbędą się Miejskie i Powiatowe Zawody Pływackie w ramach Szkolnych Igrzysk Sportowych. Serdecznie zapraszamy!.
Stronę odwiedzono 559814 razy.
v.20141014-111023
<!-- Floating Facebook Widget by www.TheBlogWidgets.com START -->
Morgan&Men SEO - Widget
<!-- Floating Facebook Widget by www.TheBlogWidgets.com STOP -->