Zaloguj
Zaloguj
Zaloguj bezpiecznie
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
Najnowsze wiadomości
Zdjęcie
Z okazji 10-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej Burmistrz Miasta Kościerzyna ogłasza Konkurs Fotograficzny pn. „Kościerzyna pięknieje - 10-lecie Polski w Unii Europejskiej”. Konkurs polega na wykonaniu fotografii ukazującej zmiany, które nastąpiły w Kościerzynie w ciągu 10 lat obecności Polski w UE. Chcemy tym konkursem promować nasze miasto i zachęcać Europę do poznawania nas. Ostateczny termin dostarczenia zdjęć upływa 25 kwietnia 2014 r.
Zdjęcie
Burmistrz Miasta Kościerzyna i proboszcz Parafii Świętej Trójcy w Kościerzynie zapraszają na KONCERT Światowej sławy chóru dziecięcego z Berlina Kinderchor der Staatsoper, który odbędzie się w dniu 3 maja 2014r. o godz. 18.45 w Sanktuarium Matki Bożej Kościerskiej Królowej Rodzin w Kościerzynie.
Zdjęcie
Serdecznie zapraszamy 22 kwietnia o godz. 17.00 na wernisaż wystawy malarskiej Zbigniewa (Sibiego) Michalczewskiego! Zbigniew Michalczewski (Sibi) urodził się w 1954 r. w Kościerzynie, ale prawie przez całe swoje życie mieszkał w Niemczech, gdzie tworzył i wystawiał swoje prace. Pierwsze próby malarskie Zbigniewa Michalczewskiego związane są z Kościerzyną, gdzie w szkole podstawowej nauczycielka rysunków uświadomiła mu, że posiada niezwykły talent.
Zdjęcie
Gmina Miejska Kościerzyna otrzymała nagrodę za zajęcie III miejsca w konkursie „GMINA PRZYJAZNA PRZEDSIĘBIORCOM 2014” w kategorii Najlepsza Inicjatywa gminna na rzecz rozwoju przedsiębiorczości za realizację projektu „Decydujmy razem". Konkurs zorganizowała Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza oraz Fundacja Instytut Rozwoju Projektów w Gdańsku.
 2014-04-14 11:06:41
Zdjęcie
Na mocy nowelizacji ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2003 r. Nr 96, poz. 873 z późn. zm.), możliwe jest ubieganie się przez organizacje pozarządowe lub podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 o realizację zadania publicznego o charakterze lokalnym lub regionalnym poza trybem otwartego konkursu ofert. Jest to procedura tzw. "małych grantów".
Zdjęcie
W czwartek 10 kwietnia 2014r. odbyła się inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Miasta Kościerzyna II kadencji. W skład rady weszło osiemnastu uczniów z kościerskich szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Sesję poprowadził Przewodniczący MRMK I kadencji – Grzegorz Grzesik.
Zdjęcie
Jeszcze w tym roku Gmina Miejska Kościerzyna jako jeden z dwóch samorządów w województwie pomorskim wdroży Samorządowy Program Profilaktyczny zakażeń HCV. Program ten będzie realizowany przez najbliższe trzy lata, podczas których będzie można wykonać bezpłatne badanie w kierunku zakażenia wirusem HCV. W efekcie działań profilaktycznych w kierunku wykrycia wirusowego zapalenia wątroby typu C, przebadane zostanie 1400 mieszkańców Kościerzyny.
 2014-04-10 10:19:22
Zdjęcie
Zarząd Powiatowy Ligi Ochrony Przyrody, Kościerski Dom Kultury - Centrum Kultury Kaszubskiej zapraszają na obchody Światowego Dnia Ziemi w dniu 16.04.2014r. PT. "ZMIEŃ NAWYKI-NIE KLIMAT" "DOBRE RADY NA ODPADY" pod patronatem BURMISTRZA MIASTA KOŚCIERZYNY I STAROSTY POWIATU KOŚCIERSKIEGO, które rozpoczną się o godz. 9.30 w Zespole Szkół Publicznych Nr 1 w Kościerzynie Marszem Ziemi do Ogródka Jordanowskiego przy Urzędzie Miasta.
Zdjęcie
6 kwietnia w Kościerzynie odbyły się uroczyste obchody 100. rocznicy urodzin ks. prałata dr. Hilarego Jastaka. Gospodarzem uroczystości był pan burmistrz Kościerzyny Zdzisław Czucha. To właśnie w Kościerzynie przy obecnej ul. 8 marca 13 przyszedł na świat człowiek, którego życie złotymi zgłoskami wpisało się w historię Kościoła, Kaszub i „Solidarności”.
Stronę odwiedzono 408553 razy.
v.20140204-083315
<!-- Floating Facebook Widget by www.TheBlogWidgets.com START -->
Morgan&Men SEO - Widget
<!-- Floating Facebook Widget by www.TheBlogWidgets.com STOP -->